Neden Online Özel Ders?

Neden Online Özel Ders

Bu yazımızda sizlere özel dersin avantajlarını ve kimlerin özel ders almasına gerek olduğu ile ilgili bilgiler vereceğiz.

Özel Ders Nedir?

Özel ders bir ders ya da bir becerinin daha iyi yapılabilmesi için öğrenci ile öğretmenin özel çalışmasıdır. Bu özel çalışmada öğrencinin en ideal öğrenme biçimi ve durumu tespit edilerek uygun öğretim modelleri kullanılmaktadır.

Her öğrencinin öğrenme türü ve hızı farklıdır yani her öğrenci özeldir. Bu öznellik ile ilgili durumlara göre öğretim süreci planlarak öğrenciye en uygun destek sağlanır.

Kimler Özel Ders Almalıdır?

Her öğrencinin özel olduğunu söylemiştik. Her öğrencinin öğrenme hızı da farklıdır. Sınıfta öğrenemeyen ya da geç öğrenen öğrenciler, farklı bir durum nedeni ile derslerinde geri kalan öğrenciler ya da hedefi yüksek öğrenciler özel ders tercih etmektedir.

Ülkemizde özel ders daha çok derslerde daha başarılı olması adına ya da sınav kazanmak adına özel ders aldırılmaktadır. Özel dersin en büyük avantajı o öğrenci seviyesinde öğrencilere farklı ve özel öğretim planı uygulanılmasıdır.

Online Özel Ders Avantajları

Günümüzde LGS, TYT, AYT, KPSS ile ilgili kurslar olsa da sınıf ortamı harici özel ders için talep hala yüksek seviyededir. Ülkemizde yüz yüze özel ders ne kadar çok tercih edilse de bu durum biraz tersine dönmekte.

Online özel dersin en büyük avantajı alanında daha deneyimli ve bu işi profesyonel insanlara kolay ulaşabiliyor olmanızdır. Bulunduğunuz bölgede istediğiniz deneyimde öğretmen bulamadığınızda online ortamda daha uzman öğretmenleri rahatlıkla bulabiliyorsunuz.

Online özel ders gruplarının daha ekonomik olması da online özel dersi cazip hale getirmektedir. Yüz yüze aldığınız ders ücretinin yarısından daha az bir ücreti online özel ders gruplar ile çok daha uygun alabilmektesiniz. Kısaca online özel ders ile uzman öğretmenden daha ekonomik dersler alabiliyorsunuz.

Soru desteği ve soru çözümü de bulunan özel ders sistemleri yüz yüze derslerden neredeyse farksız hale gelmiştir. Günümüz teknolojik araç ve gereçleri ile öğrencilere soru gönderme, öğrencilere online test ve deneme yapmak artık çok kolaylaşmıştır.

 

 

About the Author

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may also like these