Online Matematik Özel Ders

Online Matematik Özel Ders

Bilindiği üzere ülke genelinde yapılan birçok sınavda ortalaması en düşük ders matematiktir. Matematik dersi uzun soluklu bir derstir. İlkokul kademesinden temeli sağlam olarak ilerleyen öğrenciler sınavlarda başarılı olabilmektedir. Bu nedenle ortaokulda yapılacak olan liselere giriş sınavlarında öğrencilerin başarılı olması için 5. sınıftan itibaren eksikleri kalmadan 8. sınıfa geçmesi ile başarılı olacaktır.

LGS için matematik özel derse ne zaman başlanmalıdır?

LGS girecek olan öğrenci velilerin yaptığı en büyük hata çocuklar 8. sınıfa geçerken matematik ve fen bilimleri özel dersi ile her şeyi telafi edebileceğini sanmalarıdır. Bu nedenle ortaokula geçen her öğrenci matematik ve fen bilimleri derslerini için özel derse başlamalıdır. Bu özel dersler illaki birebir değil hatta grup özel ders daha avantajlıdır diyebiliriz. 5 ve 6. sınıf öğrencileri birebir özel dersten sıkılacağı için daha çok grup dersleri verimli olacaktır. Bu sebeple özellikle 5 ve 6. sınıfta öğrencilerin grup matematik özel dersler ile başarısı artacaktır.

LGS Matematik özel dersleri kim almalıdır?

LGS matematik özel ders artık olmazsa olmaz hale gelmiştir. Fakat bu matematik dersleri alan öğrenci durumuna göre ders seviyesi ve sayısı tespit edilmelidir. Az önce açıkladığımız 5. sınıftan itibaren bir öğrenci ile 8. sınıfa gelmiş öğrenciye aynı dersi anlatmak doğru olmaz. Bu sebeple öğrencinin duruma göre öğretmen seviyeyi tespit ederek ona göre ders planlaması yapmalıdır. Bu nedenle günümüzde herhangi bir matematik öğretmeni değilde deneyimli öğretmenlerden özel ders almak oldukça faydalıdır.

About the Author

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may also like these